- O MNIE -

Początkowo zamieszkałem w Łodzi i tam rozpocząłem Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców. Był to intensywny kurs językowy, który trwał 9 miesięcy. Po otrzymaniu certyfikatu językowego w październiku 2015 przeprowadziłem się do Wrocławia, gdzie zacząłem studiować nauki społeczne w języku polskim. Z biegiem czasu moje zdolności językowe stawały się coraz lepsze, ponieważ integrowałem się z polską kulturą, nawiązując nowe kontakty i przyjaźnie.

         Latem 2017 zacząłem pracę w branży turystycznej jako przewodnik dla Polaków po Albanii, którą nadal kontynuuję.

         Albania stała się nowym miejscem turystycznym dla Polaków, którzy są ciekawi jej odkrycia. Niewielu Albańczyków mówi po polsku, a wielu Polaków odwiedza Albanię. Zdając sobie sprawę, że jest to praca, którą mogę wykonywać przez kilka lat, postanowiłem zrobić licencję przewodnika turystycznego.

         W 2018 roku zacząłem zajmować się pierwszymi tłumaczeniami. Pracy szukałem przez portale internetowe. Zacząłem współpracować z kilkoma firmami tłumaczeniowymi, wykonując dla nich tłumaczenia z różnych dziedzin, takich jak: marketing, biznes, finanse; tłumaczenia techniczne, humanistyczne, prawnicze.

         Będąc w Albanii często wykonywałem też pracę jako tłumacz konsekutywny podczas spotkań biznesowych między inwestorami z Polski a lokalnymi przedsiębiorcami. Robiłem to również w Polsce dla grupy interesantów z Albanii.

Moim celem jest zostanie tłumaczem poświadczonym tzw. ‘’przysięgłym’’ języka albańskiego w niedalekiej przyszłości.